ua / en

НАШІ СТУДЕНТИ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ВІАДРІНА

Студенти 2-го курсу освітньої програми «Економічна кібернетика» у весняному семестрі були за програмою Erasmus+ у Європейському Університеті Віадріна.

Враження від Бухаріна Нікіти та Євтушенко Аліни (студенти групи ЕК-11)

«Нам випала чудова нагода поїхати у Німеччину за програмою обміну Еразмус+, і завдяки цьому ми мали можливість навчатися семестр в Європейському Університеті Віадріна.

Німеччина має одну з найбільших та провідних економік світу. В наших очах вона виявилася дивовижною країною, де можна знайти як і тихе місце посеред чарівної природи, так і поміж галасливих мегаполісів. Також нас вразила неперевершена архітектура, яка містить у собі будинки 17 сторіччя та новітні хмарочоси, а кількість архітектурних ансамблів, зелених парків та скверів неможливо злічити.

Університет Віадріна є польсько-німецьким університетом, що виник у 1506 році та поновив діяльність у 1991-му. Він знаходиться у невеличкому містечку Франкфурт-на-Одері, від якого до Берліна Ви можете доїхати лише за годину.

Коли ми прибули до Віадріни, нас тепло зустріли та допомогли влитися в ритм німецького університету. Нам пояснили, як тут працює система навчання та допомогли обрати курси, адже тут кожен студент створює власний розклад самостійно. Віадріна має чудову електронну платформу для навчання, що дозволяє знайти усі потрібні матеріали для курсів, свій розклад та свої успіхи. Якщо Ви з якоїсь причини не змогли прийти на заняття, то майже всі лекції можна подивитись вдома. Вибір дисциплін дуже великий, а ті предмети, які ми обрали, є досить цікавими і неодмінно знадобляться в майбутній професії. Віадріна - це мультинаціональна спільнота, де навчаються багато іноземних студентів, тому розмовляючи з ними можна дізнатися багато нового про інші культури і подивитися на світ зовсім інакше.

Якщо дивитись через призму культури та менталітету є певні відмінності, які створюють перепони при пристосуванні до життя в Німеччині. Тому для нас було дуже важливо познайомити іноземців з нашою культурою. Саме для цього діаспора українських студентів організувала захід, присвячений презентації України. Шляхом продавання українських сувенірів і пригощанням українською традиційною кухнею, ми зібрали гроші на допомогу нашим захисникам та захисницям, які надіслали до Національного банку України. Крім того, у українських студентів тут є можливість брати участь у ходах на підтримку України в Берліні, і тим самим допомагати батьківщині з-за кордону»

Viadrina_3.jpgViadrina_4.jpg
Viadrina_5.jpgViadrina_6.jpg

« назад