ua / en

Абітурієнту


Шановні абітурієнти!
Ми раді запросити Вас на економічний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Освітньо-професійна програма «Економічна кібернетика», яка дає можливість отримати саме ті знання, які потрібні як зараз, так і через 5-6 років, коли Ви отримаєте диплом, а саме:
  • Економічна підготовка (сучасні економічні теорії, інвестиційний аналіз, податки та податкова політика, управління проектами, управління ризиком у реальному секторі економіки та ін.);
  • Економіко-математичне моделювання (прикладна економетрика, теорія інтелектуальних систем прийняття рішень, моделювання бізнес-процесів, сучасні технології моделювання економічних процесів та ін.);
  • IT-технології (корпоративні інформаційні системи, web-програмування, е-комерція, інформаційний менеджмент та ін.).

    Ознайомитися з навчальним планом можно за посиланням
broshura_bak.jpg

ВАГОВІ КОЕФІЦІЄНТИ складових конкурсного балу для вступу на освітню програму "Економічна кібернетика":

  • українська мова та література (0,25);
  • математика (0,4);
  • географія або іноземна мова (0,25);
  • середній бал атестату (0,1).

Залишились питання? Задавайте їх по телефону +38 (095) 032-64-25 або
пишіть на електронну адресу econom.vstup@karazin.ua
Шукайте наc на Facebook та в Instagram. До зустрічі!
Дізнайся деталі про нас
Дорогі випускники шкіл та вузів! Вітаємо вас від імені викладацького складу кафедри економічної кібернетики та прикладної економіки і запрошуємо вступати на одну із спеціальностей, за якою наша кафедра є випускаючою. 
Кафедра економічної кібернетики та прикладної економіки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна першої в Харкові розпочала підготовку студентів за спеціальністю "Економічна кібернетика". Її історія почалася в 1967 році, коли в університеті була створена кафедра економіко-математичних методів і обчислювальної техніки. Тривалий час кафедру очолював професор В. А. Забродський - один із засновників теорії адаптивного управління, який створив на кафедрі наукову школу по напрямку економічна кібернетика. На сьогодні кафедра випускає бакалаврів і магістрів за спеціальністю 051 Економіка ОПП «Економічна кібернетика» та магістрів за ОПП «Прикладна економіка».

Що таке економічна кібернетика, в чому полягає специфіка цієї освітньо-професійної програми?
Серед економічних спеціальностей економічну кібернетику можна віднести до фундаментальних університетським спеціальностями. Вона базується на трьох «китах»: економіці, математиці, моделюванні з використанням комп'ютерних технологій. Відповідно до цього, навчальна програма складається з наступних блоків:

1) базова економічна підготовка (економічна теорія, міжнародна економіка, маркетинг, менеджмент, фінанси, бухгалтерський облік);
2) економіко-математичне моделювання (економетрика, імітаційне моделювання, управління проектами, моделювання економіки, методи прийняття рішень (в т.ч. data mining), нейронні мережі);
3) комп'ютерні технології (інформаційні системи в управлінні, веб-програмування, електронна комерція, інформаційний бізнес, технології проектування баз даних).

На базі ґрунтовної теоретичної і математичної підготовки формуються необхідні знання сучасного економіста-аналітика, який володіє технологією моделювання та аналізу бізнес-процесів, основами програмування та сучасними комп'ютерними технологіями для вирішення економічних завдань.

Який диплом і кваліфікацію отримує випускник економічної кібернетики?
Кафедра веде підготовку за програмою бакалавра (4 роки) з отриманням диплома державного зразка і присвоєнням ступеня бакалавра з економічної кібернетики (кваліфікація економіст-математик). Після бакалаврату можна вступити до магістратури (1 рік 4 місяці) і отримати диплом магістра з економічної кібернетики (кваліфікація економіст-математик).

На кафедрі відкрито аспірантуру за спеціальністю 08.00.11 «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці», в яку можуть вступити випускники, які бажають одержати вчений ступінь, зробити наукову кар'єру, викладати як на Україні, так і за кордоном.

Де і ким може працювати випускник економічної кібернетики, які у нього переваги на ринку праці?
Об'єднання фундаментальних знань з економіки, математики та комп'ютерної техніки значно розширює можливості працевлаштування випускників даної спеціальності, а також сприяє їх просуванню по кар'єрних сходах. Вони ефективно працюють в різних сферах економіки: на підприємствах, в банках і кредитно-фінансових установах, у виробничо-комерційних структурах, IT-фірмах, консалтингових компаніях та ін. Кибернетики з кваліфікацією «економіст-математик» здатні керувати підрозділами підприємств і організацій, займатися аналітичною роботою, а також бухгалтерським і управлінським обліком на базі комп'ютерної техніки. Багато випускників продовжують навчання за кордоном (в магістратурі, в бізнес-школах), де і будують свою кар'єру.

Де і в кого можна проконсультуватися з питань вступу?
З питань вступу слід звертатися до приймальної комісії університету за адресою: Харків, Площа Свободи, 4 (Головний корпус ХНУ ім. В.Н. Каразіна, перший поверх, вхід з боку Держпрому). Також можна звертатися безпосередньо на кафедру економічної кібернетики та прикладної економіки ХНУ ім. В. Н. Каразіна за адресою: вул. Мироносицька, 1, ауд. 3-16 або по телефону - (057) 707-51-94. Детально про умови вступу читайте, пройшовши по корисним посиланням в розділі «Абітурієнту» сайту кафедри.

Кафедра також готує випускників за освітньо-професійною програмою прикладна економіка, в чому її специфіка?
Це відкрита магістерська ОПП, куди може вступити будь-який бажаючий, який має диплом бакалавра за будь-(в т.ч. неекономічній) спеціальності. Таким чином, у бакалаврів різних спеціальностей з'являється унікальна можливість за півтора року отримати диплом магістра економіки, придбавши професійне право працювати економістом-аналітиком.

Програма спеціальності «Прикладна економіка» підготовлена ​​провідними фахівцями шести університетів України, Греції та Великобританії в рамках міжнародного проекту комісії Євросоюзу TEMPUS TACIS CD_JEP-21135-2000 «Нова економічна спеціальність для класичних університетів України». На сьогодні навчання розраховане на 1 рік 4 місяці. Набір відкритий на очну і заочну форми навчання. Навчальний план ОПП включає блок загальноекономічних дисциплін і блок дисциплін з моделювання та аналізу даних. З досвіду минулих років, магістерська програма користується популярністю у випускників технічних, природничо-наукових і гуманітарних спеціальностей.

Чи відповідають програми навчання міжнародним стандартам?
У навчанні і для контролю знань поряд з українською освітньою системою використовуються принципи і критерії Європейської кредитно-трансферної системи. Всі іспити проходять в письмовому вигляді, що підвищує їх об'єктивність, прозорість і неупередженість. Також необхідно відзначити, що Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна здійснює широку програму міжнародного співробітництва, є активним учасником міжнародного співтовариства провідних європейських і світових університетів: угоди про співпрацю підписано з 61 організаціями-партнерами в 25 країнах світу.

Що цікавого в студентському житті університету крім навчання?
Структура класичного університету, яка об'єднує 20 факультетів, 125 кафедр, значно розширює можливості студента в спілкуванні, організації, розвитку і самореалізації. У складі університету працюють 3 науково-дослідні інститути (астрономії, біології, хімії), Центральна наукова бібліотека, у фондах якої понад 3,5 млн. книг, Ботанічний сад, музейний комплекс (Музей історії університету, Музей природи, Музей археології та етнографії), Асоціація випускників та спортивні підрозділи. 

Навчально-спортивний комплекс «Каразінський» об'єднує 10 спортивних залів і стадіон, одну з кращих тенісних баз нашої країни - «Уникорт», спортивний фехтувальний клуб «Уніфехт». Студенти можуть за вибором відвідувати різні спортивні секції: загальної фізичної підготовки, аеробіки, атлетичної підготовки, фізичної реабілітації, ігрових видів спорту (баскетбол, волейбол, міні-футбол, бадмінтон, настільний теніс та теніс, а також бокс та кік-боксинг, боротьба самбо і самозахист, таеквон-до, фехтування), а також брати активну участь у багатьох спортивних заходах. 
Спортивно-оздоровчий табір «Фігурівка» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна - один з перших студентських таборів в Україні - працює з 1957 року. В процесі навчання хлопцям надається можливість проходити військову підготовку, після якої вони отримують звання офіцерів запасу, дівчата отримують медичну освіту медсестри.

Шановні абітурієнти, а також їх батьки! Ви можете поставити будь-яке вас питання, звернувшись до нас за адресою: cyber.khnu@gmail.com