ua / en

Абітурієнту

Запрошуємо вас до вступу на навчання за освітньо-професійною програмою «Економічна кібернетика» спеціальності 051 Економіка.

Освітньо-професійна програма «Економічна кібернетика» дає можливість отримати сучасні знання та практичні вміння, які будуть потрібні для побудови успішної кар'єри та протягом всього життя.
Складові програми:

 • економіка, фінанси, менеджмент (мікро- та макроекономіка, міжнародна економіка, фінанси, менеджмент, інвестиційний аналіз, бухгалтерський облік, податки та податкова політика, маркетинг та ін.)
 • курси з комп'ютерно-математичного моделювання в економіці та фінансах (прикладна економетрика, імітаційне моделювання, інтелектуальні системи аналізу даних, Data mining, нейронні мережі, моделювання бізнес-процесів, управління проектами, управління ризиком в прийнятті рішень та ін.);
 • IT-технології (інформатика, інформаційні системи і технології в управлінні, web-програмування, програмні оболонки і пакети, е-комерція, інформаційний бізнес та ін.)
Навчальний план за посиланням.
Будь-які питання можна поставити за електронною адресою:
cyber@karazin.ua або cyber.khnu@gmail.com.
Інформаційний буклет

Вступ на освітньо-професійну програму «Економічна кібернетика»

Вагові коефіцієнти складових конкурсного балу для вступу на 1 курс (бакалавр):

 • українська мова та література (0,25);
 • математика (0,4);
 • географія або іноземна мова (0,25);
 • середній бал атестату (0,1).
Задавайте їх по телефону +38 (095) 032-64-25 

Пишіть на електронну адресу econom.vstup@karazin.ua

Звертайтеся до приймальної комісії університету за адресою: 
Харків, майдан Свободи, 4 (Головний корпус ХНУ ім. В.Н. Каразіна, перший поверх, вхід з боку Держпрому).

Звертайтеся на кафедру економічної кібернетики та прикладної економіки ХНУ ім. В. Н. Каразіна за адресою:
вул. Мироносицька, 1, ауд. 3-16 або по телефону - (057) 707-51-94. 

Детальну інформацію шукайте за посиланням

До зустрічі на кафедрі економічної кібернетики та прикладної економіки!

F.A.Q

Які навчальні програми пропонує кафедра?

 • Бакалавр (4 роки, денна та заочна форма навчання) освітньо-професійна програма 
«Економічна кібернетика» спеціальність 051 Економіка.
 • Магістр (1 рік 4 місяці, денна та заочна форма навчання) освітньо-професійна програма 
«Економічна кібернетика» та «Прикладна економіка» спеціальність 051 Економіка.

Що таке Економічна кібернетика, в чому полягає специфіка цієї освітньо-професійної програми?

Економічна кібернетика - це управління, аналіз, моделювання та прогнозування в економіці та бізнесі.  
Вона базується на трьох «китах»: економіка, комп'ютерно-математичне моделювання, IT-технології.
Навчальна програма складається з блоків:

 • базова економічна підготовка (мікро- та макроекономіка, міжнародна економіка, фінанси, менеджмент, інвестиційний аналіз, бухгалтерський облік, податки та податкова політика, маркетинг та ін.);
 • комп'ютерно-математичному моделюванні (прикладна економетрика, імітаційне моделювання, інтелектуальні системи аналізу даних, Data mining, нейронні мережі, моделювання бізнес-процесів, управління проектами, ризики в прийнятті рішень та ін.);
 • IT-технології (інформатика, інформаційні системи і технології в управлінні, web-програмування, програмні оболонки і пакети, е-комерція, інформаційний бізнес та ін.)

Увага! Магістерські програми є відкритими: будь-який бажаючий, який має диплом бакалавра за будь-якою (в т.ч. неекономічною) спеціальністю, може вступити на навчання.

 • Магістерська програма «Економічна кібернетика» формує ґрунтовні професійні знання та здібності економіста-аналітика. Навчальний план направлений на поглиблення навичок аналіз даних та економічної інформації, моделювання та прогнозування економічних процесів, управління бізнес-процесами.
 • Магістерська програми «Прикладна економіка»Навчальний план орієнтований на формування знань та оволодіння практичними навичками з прикладної економ, моделювання бізнес-процесів, методів прогнозування, інвестиційного аналізу. У студентів, які не мають базової (бакалаврської) економічної освіти з'являється унікальна можливість за 1 рік 4 місяці отримати диплом магістра економіки, придбавши професійне право працювати економістом-аналітиком. Завдяки цьому програма користується популярністю у випускників технічних, природничо-наукових і гуманітарних спеціальностей.
Специфіка магістерської програми «Прикладна економіка»: підготовлена провідними фахівцями шести університетів України, Греції та Великобританії в рамках міжнародного проекту комісії Євросоюзу TEMPUS TACIS CD_JEP-21135-2000 «Нова економічна спеціальність для класичних університетів України». На сьогодні навчання розраховане на 1 рік 4 місяці.

Інформаційний буклет

Чи є підготовка докторів філософії (аспірантура) та за якими спеціальностями?

Після магістратури можна вступити на освітньо-наукову програму підготовки докторів філософії (PhD) за спеціальністю 051 Економіка

По завершенню навчання за цією програмою захистити дисертацію та одержати ступінь доктора філософії з економіки (PhD).


3 липня 2020 року відбувся захист дисертації аспірантом кафедри  
Дек Антон Олегович - «Моделювання поведінки агентів ринку криптовалют» 

Науковий керівник: д.е.н., проф. Кононова К.Ю.
Відео захисту можно переглянути тут

Який диплом і кваліфікацію отримує випускник?

За освітньо-професійною програмою «Економічна кібернетика»:

 • бакалавр 4 роки диплом державного зразка з присвоєнням кваліфікації бакалавра економіки, економічної кібернетики;
 • магістр 1 рік 4 місяці диплом державного зразка з присвоєнням кваліфікації магістра економіки, економічної кібернетики.
За освітньо-професійною програмою «Прикладна економіка»:
 • магістр 1 рік 4 місяці диплом державного зразка з присвоєнням кваліфікації магістра економіки, прикладної економіки.

Де і ким може працювати випускник економічної кібернетики, які у нього переваги на ринку праці?

Об'єднання фундаментальних знань з економіки, математики та комп'ютерної техніки значно розширює можливості працевлаштування випускників даної спеціальності, а також сприяє їх просуванню по кар'єрних сходах. 

Вони ефективно працюють в різних сферах економіки: на підприємствах, в банках і кредитно-фінансових установах, у виробничо-комерційних структурах, IT-фірмах, консалтингових компаніях та ін. 

Економісти-кібернетики займають посади аналітиків, керівників підрозділів підприємств і організацій, займаються бухгалтерським і управлінським обліком на базі комп'ютерної техніки та ін. Багато випускників продовжують навчання за кордоном (в магістратурі, в бізнес-школах), де і будують свою кар'єру. 

Ми пишаємося нашими випускниками, більше інформації в розділі Випускники.

Студентська міжнародна мобільність

 • Студент бакалаври та магістри освітньо-професійних програм «Економічна кібернетика» та «Прикладна економіка» можуть брати участь в програмах міжнародної мобільності з університетами європейських країн в межах 1-го навчального семестру.
 • Існують широкі можливості отримання індивідуальних грантів та стажування для студентів та аспірантів за програмою підготовки докторів філософії (PhD).

1  2