ua / en

Біографія Вернона Ломакса Сміта

VernonSmith

Вернон Ломакс Сміт народився 1 січня 1927 року в США в місті Уічіта, штат Канзас (Wichita, Kansas), де навчався в університеті. Він отримав ступінь бакалавра з електротехніки в Каліфорнійському технологічному інституті в 1949 році, ступінь магістра з економіки в Канзаському Університеті в 1952 р. і докторську ступінь з економіки в Гарвардському Університеті в 1955 р. Його науковим керівником був видатний вчений В.В. Леонтьєв, лауреат Нобелівської премії з економіки 1973 року.

Викладацьку діяльність Вернон Сміт почав в школі менеджменту при Університеті Пердью (Purdue University). За роки роботи в цій школі з 1955 р. до 1967 р. він став професором. Саме в цій школі Сміт почав роботу з експериментальними методами в економіці.

Переїхавши зі своєю сім'єю в Массачусетс, Вернон Сміт з 1967 р. до 1968 р. викладав в Університеті Брауна, а потім до 1972 р. в Массачусетському університеті. У цей період він співпрацював також з Центром перспективних досліджень в області поведінкових наук і Каліфорнійським технологічним інституті.

У 1976 р. праця Сміта «Experimental Economics: Induced Value Theory», опублікована в журналі «American Economic Review», була першою роботою, де він представив принципи експериментальної економіки. Велика частина досліджень, за які вчений був нагороджений Нобелівською премією, була проведена в Університеті Арізони (University of Arizona) у період 1976 -2002 рр. У 2008 р. він заснував Інститут економічних наук при Університеті Чепмен.

За свої новаторські досягнення Вернон Сміт отримав чисельні нагороди. Найбільш значним є те, що Сміт був удостоєний Нобелівської премії з економіки в 2002 році за його роботи в галузі експериментальної економіки. Він також є одержувачем премії Адама Сміта, почесним членом Американської економічної асоціації, членом Національної Академії Наук Америки, почесним членом таких відомих наукових організацій, як Econometric Society, American Association for the Advancement of Science, American Academy of Arts and Sciences. Був президентом Public Choice Society, Economic Science Association, Western Economic Association, та Association for Private Enterprise Education. Сміт отримав почесні докторські ступені від Purdue University та University of Kansas.

Вернон Сміт є автором та співавтором понад 300 статей і книг по теорії капіталу, фінансів, економіки природних ресурсів та експериментальної економіки. Сміт входив до складу редколегій таких міжнародних журналів, як American Economic Review, Economic Design, Economic Theory, Games and Economic Behavior, Journal of Economic Behavior and Organization, Journal of Risk and Uncertainty, та Journal of Economic Methodology.

Крім наукової роботи, Сміт працював у якості консультанта з питань приватизації електроенергії в Австралії та Новій Зеландії і брав участь у численних приватних та громадських обговореннях дерегулювання енергетичного блоку в Сполучених Штатах.

Сміт - професор економіки в Школі бізнесу та економіки ім. Джорджа Л. Аргірос при Університеті Чепмен і Школі права в Оранж, Каліфорнія. Він також є науковим співробітником Міждисциплінарного центру економічних наук Університету Джорджа Мейсона і Меркатус-центру при тому ж університеті в Арлінгтоні, штат Вірджинія.

« назад